Дома Тагови посни пиварки

Таг: посни пиварки

БОГАТА ТРПЕЗА – СРЕЌНА ФАМИЛИЈА: Овие посни колачи за Нова година,...

ПИВАРКИ - ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ (ПРВ РЕЦЕПТ): 200 г гриз, 200 г кокос, 200 г мелени ореви, 200 г брашно, 350 мл пиво, 250 г...

КОЛКУ ПОВЕЌЕ СТОЈАТ – ТОЛКУ СЕ ПОВКУСНИ: Посни пиварки, незаборавни колачи...

Нема кој не ги сака овие многу вкусни колачи со пиво. Може да ги валкате во мелени лешници или ореви, па дури и во...

ПОСНИ ПИВАРКИ: Лесни, брзи и економични, полнети со локум и оревче...

Се чини дека пиварките се едни од најомилените колачиња, особено за време на постот. Економични се, лесно и брзи, па многумина си ги приготвуваат...

Колач со пиво – ПИВАРКИ: Со стоење станува повкусен, а додека...

Пиварките се едни од омилените посни колачи кои редовно се приготвуваат во македонските кујни, а последниве години може да се купат и како готов...

3 РЕЦЕПТИ ЗА ПОСНИ КОЛАЧИ ЗА БАДНИК И НОВА ГОДИНА: многу...

ПОСНИ КОЛАЧИ И БАКЛАВА ЗА БАДНИК И НОВА ГОДИНА: Рецепти и фотографии на Анета Ане. Многу вкусни и брзи колачи кои се прават за...

ПОСНИ ШТРУДЛИЧКИ СО ЈАБОЛКА: Се топат во уста

Потребни состојки: 200 мл масло, 100 мл вода, ½ прашок за печиво, 1 ванилин шеќер, 20 г квасец и 500 г брашно. За фил: 4-5 јаболка, 5 лажици шеќер, цимет, ореви, шеќер во...

Посни пиварки валкани во кокос – се топат во уста, брз...

Фото и рецепт: Beti Josi (Klara boss) – ПИВАРКИ. Уживајте во прекрасните посни пиварки приготвени според рецептот на нашата драга пријателка Beti Josi. Како и...

Посни колачи со пиво (Пиварки) кои се многу вкусни и едноставни...

Нема кој не ги сака овие многу вкусни колачи со пиво. Може да ги валкате во мелени лешници или ореви. Тестото се подготвува за...

Ситни колачи со кокос – посно, евтино, едноставно и вкусно, се...

Посните колачи со кокос ќе ве освојат со својот вкус, но и со својата едноставност. За мерење на состојките се користи чаша од 200...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"