Дома Тагови посни мекици

Таг: посни мекици

ПОСНИ МЕКИЦИ: Шушкави, меки како душа, шупливи и многу вкусни

Домашните уштипци или мекици се многу вкусни, а се приготвуваат без јајца и млеко, па доколку постите може да ви бидат одличен појадок или...

1 чаша газирана вода и брашно и добивате посни мекици за...

Рецепт на Саце од Саце Рецепти.Домашно тесто слично на мекици. Излегуваат многу парчиња, а толку се превкусни што веднаш се јадат. Одлични се за...

Најубавото чудо од тесто со јогурт за мекици готови за 10...

Добро е да си го направите ова тесто, бидејќи во фрижидер може да стои до седум дена без да се расипе, а од него...

Посни меки и интегрални пишии што не впиваат масло – кога...

Фото и рецепт на Гордана Јакшиќ – Посни мекици од ‘ржано брашно. Овие солени мекици (или како и да ги наречете) идеални се кога...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"