Дома Тагови посни ќофтиња

Таг: посни ќофтиња

Посно ќофте кое се прави од грав: Го зачинувам со една...

Направете ги овие вкусни, посни ќофтиња кои може да ги комбинирате со различни прилози, како на пример, со пире, ориз или со зелка салата....

Aко имате грав и праз, направете СУПЕР ПОСНИ ЌОФТИЊА за Бадник...

Користете евтини состојки за да направите јадење кое можете да го послужите за ручек, но и за Бадник. Гравот е една од омилените намирници...

ПОСНИ ПЛЕСКАВИЦИ (без соја): Многу се вкусни и здрави, а евтини

Го испробав рецептот на Верица Николиќ и без воодушевена, не само јас туку и сите членови на семејството, дури и оние кои не постат....

ПОСНИ ПЛЕСКАВИЦИ ОД РЕРНА: Ги правам често, брзо и евтино, ги...

Овие плескавици ни се многу вкусни иако се вегетаријански и не содржат трошка месо. Редовно ги правам во време на пост, а кога не...

Посен, евтин и економичен ручек: ќофтиња во доматен сос за во...

Посни ќофтиња во доматен сос. „Многумина од вас ми побараа да објавам некој посен рецепт кој ќе можете да го користите не само во...

ПОСНИ ЌОФТИЊА СО РИБА И КОМПИР: Брзи, едноставни и многу вкусни,...

Неодамна налетав на овој рецепт кој ме потсети на мирисот од детството. Кога бевме мали, навистина овие ќофтиња - „полпети“ ги јадевме многу често,...

Посно, евтино и лесно: необично вкусни ќофтиња за кои сите мислат...

I РЕЦЕПТ - Манастирски ќофтиња од грав: Најубавиот рецепт од Света гора, посно, евтино и едноставно… Рецепт и видео презентација на Валентина Машковиќ – Хиландриско...