Дома Тагови посен колач на вода

Таг: посен колач на вода

ПОСЕН КОЛАЧ – сочен колач за посните, но и за мрсните...

Рецепт на Сања од „Кујната на Аурора.“ Рецептите за посни колачи се подеднакво барани, зашто многу се вкусни, исто како и обичните кои се...

Сакав нешто брзо и посно, па го најдов овој рецепт –...

Откога започна велигденскиот пост, барав рецепт кој се подготвува набрзина, а да не се прави со јајца, млеко и масло, па случајно налетав на...

ПОСЕН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ НА ВОДА: Измешајте неколку евтини состојки и направете...

Сите ги сакаат чоколадните десерти, но многумина не можат да уживаат во нивниот вкус за време на постите, зашто си мислат дека тие се...

ПОСЕН КОЛАЧ НА ВОДА: Најмиризливиот колач, кога почнува постот, на сите...

Овој посен колач без капка масло е погоден за постот на вода. Иако нема масло, колачот е вкусен и сочен, мек и мирисен. Треба...

„Сочен, освежителен и со богат вкус, овој посен колач скроз ме...

Рецепт на Марија. Ова е еден сочен, многу убав колач кој се подготвува многу брзо и без употреба на миксер. Мајка ми го подготвуваше...

Овој колач ми го обележа постот на вода, без печење, за...

За сите кои постат ова е одличен рецепт за вкусен десерт. Се приготвува за само неколку минути, единствено што треба да почекате е да...

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ НА ВОДА: нема да забележите дека во него нема...

Посен чоколаден колач за пост на вода, добар рецепт за едноставен и брз колач. Може да се прави и секојдневно бидејќи многу е вкусен...

МАНАСТИРСКИ КОЛАЧ: посен и мек, незаменлив за празничната трпеза

МАНАСТИРСКИ КОЛАЧ: посен и мек, незаменлив за празничната трпеза. Многу е вкусен и едноставно се подготвува. Ќе уживате во прекрасниот вкус и неверојатно меката...

ПОСЕН КОЛАЧ БЕЗ МАСЛО: Со џем и ореви, осмислен од монахињи

Овој колач го имаат осмислено монахињите за постите на вода, меѓута толку е вкусен и сочен, што можете да си го приготвувате било кој...

БРЗ КОЛАЧ НА ВОДА: Сочен, мек како сунѓер, вкусен и мирисен...

Овој колач според рецептот на Емилија, можете да го приготвувате буквално секој ден. Многу е вкусен, брзо се прави, но уште побрзо се јаде....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"