Дома Тагови посен колач без масло

Таг: посен колач без масло

Сакав нешто брзо и посно, па го најдов овој рецепт –...

Откога започна велигденскиот пост, барав рецепт кој се подготвува набрзина, а да не се прави со јајца, млеко и масло, па случајно налетав на...

ПОСЕН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ НА ВОДА: Измешајте неколку евтини состојки и направете...

Сите ги сакаат чоколадните десерти, но многумина не можат да уживаат во нивниот вкус за време на постите, зашто си мислат дека тие се...

ПОСЕН КОЛАЧ НА ВОДА: Најмиризливиот колач, кога почнува постот, на сите...

Овој посен колач без капка масло е погоден за постот на вода. Иако нема масло, колачот е вкусен и сочен, мек и мирисен. Треба...

„Сочен, освежителен и со богат вкус, овој посен колач скроз ме...

Рецепт на Марија. Ова е еден сочен, многу убав колач кој се подготвува многу брзо и без употреба на миксер. Мајка ми го подготвуваше...

Посен колач со кокос и ореви, вакво вкусно досега не сте...

Многу вкусен посен колач во два слоја а се приготвува за многу кратко време. Се мешаат состојките и добиената смеса се дели на два...

Посен колач без капка масло: Ништо поздраво и повкусно нема да...

За денови на пост на вода, ова е одличен колач, кој не само што е многу вкусен, туку содржи и здрави калории. Потребни состојки: 200 г...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"