Дома Тагови поленов прав

Таг: поленов прав

Оваа мешавина за мажи е најдоброто што сум го пробал, не...

„Само да ви кажам дека сум пpeпоpoден. Малку го променив оригиналниот рецепт според сопствените потреби. меленото семе го пијам со јогурт, а лажичка мед...

Од ова вирусите бегаат – природен лек за астма, бронхитис и...

Д-р Џош Екс, физијатар и клинички нутриционист, еден од најпопуларните лекари во САД, открива дека поленовиот прав се покажал како особено ефикасен во неговата...

ЛЕКУВАЊЕ НА ПОЛЕНСКА АЛЕРГИЈА – Метод според билкарот Мартин Најдовски

Алергиите обично почнуваат со првите денови на пролетта и траат до средината на есента. На почетокот на пролетта најчести предизвикувачи на алергијата се полени...

НАЈДОБРИОТ ЛЕК ЗА БРОНХИТИС, БУБРЕЗИ И ЦРЕВА: Професионален пчелар открива детали...

Прочитајте како се прави мед од сибирски бор, најдобриот лек за бронхитис, а деталите ги открива професионалниот пчелар Чедо Пејиќ. Кај нас е попознат...

Лек за алергија на полен според билкарот Мартин Најдовски

Алергија е преосетливост на некои супстанции кои ги вдишуваме, доаѓаме во контакт со нив или ги внесуваме преку храна, додека алергиската реакција е одговор...

Пијте го овој напиток и за 3 недели спречете ги проблемите...

Доктор Љубинка Стојковиќ, специјалист по општа медицина и апитерапевт, советува кај проблеми со простата да се користи портокал и поленов прав ЛЕК ЗА ПРОСТАТА Проблемите со...

Медот го прави мозокот среќен и затоа треба секој ден да...

М-р Мерица Милавиќ Вујковиќ, специјалист по медицинска психологија при Кабинетот за психијатрија во Војномедицинската академија во Белград, советува секојдневно консумирање на медот, бидејќи ја...

Совет и рецепт за лековити мевлеми од д-р Стојковиќ за простата...

Доктор Љубинка Стојковиќ, специјалист по општа медицина и апитерапевт, советува кај проблеми со простата да се користи портокал и поленов прав, а кожата заболена...

Еве еден сигурен природен лек против вируси: Смесата лекува бронхит, кашлица,...

Фото и рецепт: Sonia Dule Andreev Рецептот за овој природен лек за зајакнување на имунолошкиот систем и одбрана од вируси, беше објавен од нашата драга...

Лек за подуеност и болни црева, чистач на црниот дроб

Ова е рецепт за природен лек кој помага при замастен црн дроб, болни црева, подуеност, циркулација и имунитет ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 300 г свеж ѓумбиров корен 100 г...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"