Дома Тагови поленов прав

Таг: поленов прав

Природен лек за замастен црн дроб, болни црева, подуеност, циркулација и...

Потребни состојки: 300 г свеж ѓумбиров корен 100 г поленов прав (смелен) 500 г квалитетен мед Постапка: Кога ќе купувате ѓумбир внимавајте коренот да биде свеж и да не...

Магичен прав: секоја жена треба да јаде по 1 лажичка дневно...

Во кинеската медицина го користат повеќе од 2000 години како средство зза подобрување на целокупното здравје, против стареење и за долговечност. Боровиот полен е еден...

Меден намаз за јакнење на имунитет кај дечиња и возрасни

Со оглед на тоа дека овој намаз е голем извор на енергетски и нутритивни состојки, идеален е за јакнење на имунитетот, па како таков...