Дома Тагови плескавици

Таг: плескавици

ПОСНИ ПЛЕСКАВИЦИ: Освен што ќе ве заситат, тие се исклучително многу...

Посните плескавици се одлична идеја за ручек или како прилог за главното јадење, особено во денови на пост. Плескавиците може да се приготвуваат од...

„БЕЧКИ“ ПЛЕСКАВИЦИ: Посочно и повкусно подготвено месо не сум јадела од...

На сите им се омилени познатите т.н. „бечки шницли“ познати по специфичното похување кое на шницлите им ја сочувува сета сочност и после готвењето...

ЕДНОСТАВНИ ПЛЕСКАВИЦИ ОД ЗЕЛЕНЧУК, ПОВКУСНИ ОД МЕСО: За помалку од половина...

Секогаш подготвувате исти јадења со кои се вртите во круг и немате идеја за некое ново, а вкусно и брзо јадење? Во тој случај...

ПЛЕСКАВИЦИ ОД КОМПИР: Евтино јадење со крцкава и златна коричка, брзо...

Многу брз, едноставен и вкусен оброк. Плескавиците од компир полнети со малку кашкавал се евтино и едноставно јадење кое можете да го јадете самостојно...

Вкусни плескавици кои ќе ги правите барем двапати седмично – Ова...

Плескавиците од тиквички и фета сирење според рецептот на Зорица (Поморавка) се нешто што мора да го испробате. Вкусот е феноменален, а постапката за...

Вкусни и сочни плескавици, со оваа смеса никогаш нема да ги...

Рецепт на Бригита: Плескавиците на мајка ми, толку се вкусни и меки, а месото е компактно и не се распаѓа, што секогаш кога и...

НАЈДОБРИТЕ ПЛЕСКАВИЦИ: И денес го користам рецептот што ми го даде...

Овие шницли од мелено месо можете да ги послужите со многу вкусен сос: домашен мајонез малку разблажете го со две лажици кисела павлака и...

Овие шницли од мелено месо се толку добри, ќе заборавите на...

Овие шницли можете да ги послужите со многу вкусен сос: домашен мајонез малку разблажете го со две лажици кисела павлака и додајте ситно сечкан...

Шницли од мелено месо, вака јас ги правам и мене ми...

Вкусот е неодолив! Потребни состојки: 500 г мелено месо 2 компири со средна величина 2 моркови 1 главица кромид 1 јајце малку сол и брашно Постапка: Во меленото месо изрендајте варен компир и...

Шарски плескавици од рерна! Без пржење, набрзина се замесуваат, се полнат...

Ги сакам плескавиците полнети со кашкавал. Ова не се оригина „Шарски плескавици“, но кога немам волја за готвење на нешто комплицирано или немам многу...