Дома Тагови пита со зеленчук

Таг: пита со зеленчук

БРЗА И ЕКОНОМИЧНА ПИТА: Турски специјалитет за „чистка“ на фрижидерот –...

Овојпат ви откриваме рецепт за малку поинаква пита од оние на кои имате навикнато. Овој рецепт ќе ве воодушеви, бидејќи питата не само што...

Не ми требаат купечки, си правам кори од компир и морков...

Наместо купечки кори или да тегнете и развлекувате домашни кори од тесто, ќе ви покажам како да направите „лажна пита“ со помош на компир...

Запишете си го рецептот за пита од 1 кг компир: Ручек...

Не знам за вас, но кај мене дома од оваа пита секогаш останува, толку многу ни е вкусна и се прејадуваме од две парчиња....

Домаќинка од Турција сите ги воодушеви со оваа пита која се...

Кога се брзате а потребен ви е практичен и брз рецепт, тогаш секогаш можете да се свртите кон излеаните пити кои се приготвуваат лесно...

ЗДРАВ И ЕВТИН ПОЈАДОК: Вегетаријанска пита која ќе ве воодушеви

Многу вкусен оброк од состојки кои веќе ги имате во кујната. Доколку некои од наведените состојки ги немате, може да ги изоставите или да...

ХИТ ПИТА: Пита со сирење и компири, за секаква пригода

I РЕЦЕПТ – Пита со сирење готова додека да трепнеш. Питата без кори, со сирење и компир е одлична идеја за брза вечера или...