Дома Тагови пита од компир

Таг: пита од компир

Ова е најбрзиот оброк кој некогаш сум го подготвила – без...

Понекогаш кога не знаете што да подготвите за појадок, ручек или вечера, сетете се на овој брз рецепт. На изглед, но и на вкус...

Вкусно јадење со компир од рерна прелиено со павлака и лукче...

Рецепт на Ивана. Ова е старо балканско јадење кое во некои места се нарекува „Кукљуша“. Многу е едноставно и евтино, се приготвува брзо, заситно...

КОГА ЈА ПРОБАВ ОВАА ПИТА ГО ВКУСИВ РАЈОТ: има волумен колку...

Moите дома ја нарекуваат пита од компир и зеленчуци, а јас им викам дека е солена торта. Вкусна, лесна и здрава идеја за ручек...

Евтин семеен ручек од само 3 состојки: многу вкусна пита-тортиља

Вкусно и едноставно јадење. Потребни состојки: 4 компири со средна величина 1 поголема главица кромид 4 јајца и уште: маслиново масло сол и црн пипер Постапка: 1.Компирот излупете го и исечете го на...

КОМПИР ПИТА – совршен рецепт!

Потребни состојки: 500 г компир 1 главица црвен кромид 5 супени лажици брашно 200 мл млеко 50 мл масло 2 јајца 2 мали лажички сол или по вкус 1 лажичка црн пипер Постапка: Компирот...