Дома Тагови пишкоти

Таг: пишкоти

ЛЕТНА ТОРТА СО ЈАГОДИ ЗА 10 МИНУТИ ГОТОВА: Ја направив за...

Оваа торта ја направив за роденденот на брат ми и целата се изеде уште истата вечер, зашто секој побара уште по едно парче. Ваквите...

КОЛАЧ СО БАНАНИ, ЧОКОЛАДО И БИСКВИТИ: Евтини состојки, брзо се прави,...

Ова е еден од најлесните начини да направите колач со чоколадо, банани и пишкоти. Сите сакаме да јадеме вкусни колачи и торти, а со...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО ПИШКОТИ: Измати, нареди и олади, брза кремаста торта...

Ова е една многу едноставна торта со пишкоти и чоколаден крем, без готвење и без печење. Најдобро е првиот дел од кремот да се...

НАЈЛЕСНИОТ ДЕСЕРТ НА СВЕТОТ: Само 4 состојки и 5 минути време,...

Сигурно никогаш не сте сетиле да направите толку брз, а вкусен десерт од само неколку основни состојки. Идејата ми даде ќерка ми, ја послушав...

ФАНТАЗИЈА: Брз колач кој се приготвува за 20 минути

Ова е омилениот колач на повеќето домаќинки, зашто се приготвува навистина многу брзо и лесно, додека вкусот е исклучително неодолив. Се приготвува со смрзнати...

Новогодишен кремаст десерт за 10 минути, без рерна, без желатин и...

Ако ви здодеаја брзите торти кои се приготвуваат со кондензирано млеко, желатин и маскарпоне, тогаш испробајте нешто ново. Оваа кремаста торта ја приготвив за...

ОВОШЕН КОЛАЧ ЗА 10 МИНУТИ: Лесен и освежителен со база од...

Овој кремаст колач навистина вреди да го испробате. Наместо вишни може да користите бобесто овошје какво што сакате, малини, јагоди, боровинки, капини, па дури...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА ЗА 1 МИНУТА: Направете вкусен десерт набрзинка – никој...

Оваа чоколадна торта со пишкоти е наменета за сите оние кои сакаат многу богат крем. Тортата е чоколадна, а постапката за приготвување е многу...

НЕОДОЛИВА, СОЧНА И МЕКА: Торта од пишкоти со најубавиот крем во...

Ова е совршен рецепт за специјални пригоди или кога ви се јаде баш нешто убаво и слатко. Многу едноставно ио лесно се приготвува, па...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО ПИШКОТИ – Неодолива и кремаста, готова за половина...

Чоколадната пишкотна торта е десерт кој кога еднаш ќе го пробате, никогаш нема да го заборавите. Се подготвува многу едноставно и брзо, за половина...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"