Дома Тагови пиперка

Таг: пиперка

Најбрзо ќе ги излечите воспалените мускули ако го испиете ОВА

Кога ќе претерате со вежбање, а особено кога тоа го правите без преходна подготовка, неизбежно се јавуваат болки во мускулите. Врз појавата – воспалени мускули...

Пробајте го вкусниот Кавадаречки ориз за ручек по рецепт на свекрва...

Фото и рецепт: Блага Јованова Ова е брз и вкусен ручек за ориз со јајца Кавадаречки – по рецептот на свекрва ми. Потребни состојки: 1 филџан ориз 3...

Рецептов ќе ве распамети – Засекогаш вака ќе го приготвувате компирот...

-Вкусен компир на малку поинаков начин. Направете компир на малку поинаков, но екстремно вкусен начин. Потребни состојки: 1-2 кг компир 1 лажица путер 50 г сланина Црвен мелен пипер 2 домати 1...

Пиле печено на стаклено шише – прсти да излижеш!

Посветено на мојот сакан брат Дејан, на кого не успеав да му го испечам ова вкусно пиле.... Потребни состојки:, 1 пиле, 1 пиво во стаклено шише. Сол сенф,...

Резултати за 72 часа – напиток за слабеење

Нашата исхрана во најголем дел се состои од јаглени хидрати и масти. Особено после празниците имаме обичај да се прејадуваме, а потоа забораваме да...

Овие намирници јадете ги почесто – изобилуваат со витамин Ц!

Кога ни е потребен стабилен извор на витамин Ц од природата, редовно посегнуваме по цитрусите, а особено по потрокалите. Овој плод навистина е добар...