Дома Тагови песок во бубрег

Таг: песок во бубрег

ПРИРОДЕН ЛЕК: Исчистете ги бубрезите и исфрлете го целиот песок за...

Ова се два народни рецепти за исфрлање на камчиња и песок од бубрезите, најчесто споделувани меѓу луѓето кои даваат сигурни резултати. Првиот содржи лимон,...

Лековити рецепти со пченка: за слабеење, притисок, воспаление на јајници, бубрези,...

Иако во пченката можеме да се сладиме во текот на целата година, онаа која ја јадеме на почетокот од есента содржи најмногу хранливи материи....

Чај од пченкарна свила, го намалува притисокот и го исфрла каменот...

Досадните нишки кога се обидувате да исчистите кочан од пченка пред да ја сварите, најчесто завршуваат во ѓубре. Тоа е пченкарната свила, која е...

Од овој напиток бубрезите стануваат кристално чисти!

Речиси инстанто овој напиток ги чисти бубрезите од талог и песок. Чајот од магдонос ги смирува нервите и анксиозноста. Оваа комбинација која се прави за 5...

Овој напиток за 6 дена ги исфрла ситните камчиња и песокот...

Камењата во бубрег се резултат на намален внес на течност. Некои луѓе почесто создаваат камења поради одредени медицински состојби или вродена предиспозиција. Потребни состојки: 100 мл...