Дома Тагови печива

Таг: печива

НАЈУБАВОТО ТЕСТО ВО СВЕТОТ СО НАЈСОЧНОТО ПОЛНЕЊЕ: Печиво кое моментно ќе...

Откога еднаш ќе го пробате, секогаш ќе сакате да го правите. Ова печиво е евтино, а многу вкусно и прилично лесно се приготвува. Сите...

ДОМАШНИ ЛЕПИЊИ – Феноменален рецепт: се печат во рерна, одозгора се...

Домашни лепињи кои се приготвуваат со 3 состојки за 10 минути, подобри се од пекарница. Уште би сакала да имав од оној црниот сусам...

Мали питички како пирошки со сирење, се прават брзо и едноставно...

Може да ги приготвувате за појадок или вечера, а одлични се за различни пригоди како родендени и слави, а може да се послужуваат како...

Највкусните кифли-мафини со едноставни состојки, многу лесно се прават

Личат на крунички, а тестото речиси и да не треба да го месите. Откако ќе се измеша со лажица, се додава малку путер и...

НЕЖНИ ГУЛАБИЦИ: Лесни и многу вкусни печива, со овој рецепт нема...

Рецептот ни доаѓа од Турција, а турските печива се познати по својата деликатност. Во составот за тестото користат слични состојки како и за нашите...

Слатки печива на брз начин: меки како памук, со јајце, брашно...

Ако имате јајце, брашно и млеко, не пропуштајте да ги приготвите овие вкусни печива кои се меки како памук, но дополно збогатени со крем...

БЕЗ МЕСЕЊЕ: За 2 минути пригответе ги овие меки како памук...

Неверојатно лесен и едноставен рецепт. Ако се одземе времето за стасување на тестото и печењето, ќе би биде потребно многу кратко време за да...

Направете го овој крцкав ПОСЕН ЃЕВРЕК многу брзо и лесно –...

Подготовката на овој ѓеврек навистина е многу едноставна, па овој рецепт секој може да го испроба. Релативно е брза, бидејќи тестото стасува само еднаш...

ПОСНИ МЕКИЦИ: Шушкави, меки како душа, шупливи и многу вкусни

Домашните уштипци или мекици се многу вкусни, а се приготвуваат без јајца и млеко, па доколку постите може да ви бидат одличен појадок или...

БРЗИ ПИРОШКИ ЗА 10 МИНУТИ ГОТОВИ: Вкусни се и кога ќе...

Лесна и брза подготовка. Овие „пирошки“ или питулици, како сакате наречете ги, одлични се за појадок, вечера или закуска. Многу се вкусни топли, но...