Дома Тагови печива

Таг: печива

ПОСНИ МЕКИЦИ: Шушкави, меки како душа, шупливи и многу вкусни

Домашните уштипци или мекици се многу вкусни, а се приготвуваат без јајца и млеко, па доколку постите може да ви бидат одличен појадок или...

БРЗИ ПИРОШКИ ЗА 10 МИНУТИ ГОТОВИ: Вкусни се и кога ќе...

Лесна и брза подготовка. Овие „пирошки“ или питулици, како сакате наречете ги, одлични се за појадок, вечера или закуска. Многу се вкусни топли, но...

Овој рецепт за тесто го барам долго време откако го пробав...

Прекрасно печиво со неодолив вкус и мирис. Едноставно се приготвува само потребно е да се следат чекорите од постапката. Во овој рецепт печивата се...

Кифли за мерак: нема поголема радост за децата кога дома се...

Фотографии и рецепт на Јасминка Ристова - Нема ништо поубаво од тоа да го започнеме месецот со месени кифли и погачи. Се замесува поголема...

Едноставни погачици кои често ги правам – одлични се за појадок

Уште кога првпат ги пробав веднаш побарав рецепт, затоа што се многу вкусни и фантастично одговараат со некој солен намаз (но и сладок!), а...

Екстра вкусни и меки земички за појадок со кои ќе ги...

Многу вкусни и меки како душа! Потребни состојки: ½ сув квасец, 1 лажичка шеќер, 1 лажичка сол, 200 мл млака вода / млеко, 300 г брашно, 1 јајце и маслку масло....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"