Дома Тагови печива

Таг: печива

Тестото полијте го со јогурт и оставете го да стасува, ќе...

Вакво нешто сигурно не сте пробале досега, ова е нов мајсторлук излезен од кујната на Валентина Машкович. Сите што ги пробаа погачиците се воодушевија...

Досега вакви вкусни ѓевречиња не сум направила, просто се топат во...

„Поздрав до сите драги пријатели, почитувани домачинки и домаќини. За љубителите на месените работи, ова е нешто врв, нешто што не треба да се...

Овие кифли никој не го оставиле рамнодушен, меки се како памук...

Ви претставуваме рецеот за слатки домашни кифли поубави од кифлите на која било пекарница во светот. Меки се како душа. Се филуваат со џем...

ПАМУК ПОЛЖАВЧИЊА меки како душа-вкусен појадок набрзина

Најубавите печива кои веројатно ќе ве потсетат на сарајлиите – децата им се омилени, но и на нас возрасните, па затоа многу често ги...

САРАЈЛИИ МЕКИ КАКО ПАМУК: Со овој рецепт нема промашување, тајната е...

Во разни краишта се нарекуваат различно, но јас ги знам како „сарајлии“, а така ми се запишани и во тефтерот. Го открив одамна рецептот...

Без чекање, без јајца, без квасец: брзи јогуртни погачици за 15...

Неверојатно меки и вкусни. Можете да ги полните со што сакате, а откако ќе ги обликувате се ставаат во рерна веднаш, без да ги...

Јогуртни кифлички кои се прават за 20 минути, едноставни, вкусни и...

Ќе ви ги претставиме двата најдобри рецепти за кифлички според читателите на НМД. Првиот можеби веќе ви е познат (се приготвува со јогурт), го...

Повеќе не правам лиснати кифли со маргарин – го миксам маслото...

Сите знаете како се прави лиснатото тесто, односно дека секоја кора се премачкува со слој од маргарин/маст или путер, се редат една врз друга...

ПОЛНЕТИ ПИТУЛИЦИ: Сите што ги пробаа ме прашаа за рецепт, навистина...

Сакам да испробувам нови рецепти и за среќа, живееме во време кога тие ни се достапни секогаш и при рака. Некогаш се успешни, а...

Потребна ви е само една голема кора за овие превкусни лиснати...

Нема дете или возрасен што не ги сака лиснатите кроасани. Овој рецепт ви презентира подготовка на едни од најубавите кроасани што постојат во светот,...