Дома Тагови печива

Таг: печива

ПОДОБРИ ОД КРОАСАНИ: Не знаев дека било олку лесно, многу вкусни...

ПОДОБРИ ОД КРОАСАНИ: Не знаев дека било олку лесно, многу вкусни печива. Научете нова техника за подготовка на меки печива како памук, а кои...

Памучно меки печива кои се јадат со сласт…Нема друг ваков мек...

Памучно меки печива кои се јадат со сласт...Нема друг ваков мек и вкусен рецепт како овој! Денеска ги подготвив овие меки погачици од тесто...

ПИЦА МИНИ КИФЛИЧКИ СО СКРАТЕНА ПОСТАПКА: Одлични за секоја пригода, многу...

Уште еден во низата домашни рецепти за одлично меко печиво, полнето со пица-фил, со скратено време за подотовка, бидејќи сè се витка како ролничка...

ПЕЧИВА ВО ОБЛИК НА ЦВЕТ – многу вкусни и меки: Потребна...

Овие печива се толку многу вкусни, а изгледаат и многу декоративно. Обликот на цветови ги прави совршени во овој период од годината, кога сѐ...

Баба ми ме научи вака: Само додај оцет во тестото и...

Отсекогаш ги сакав печивата од секој вид, но некако не ми одеше од рака месењето. Тестото ќе ми излезеше претврдо или жилаво како гума,...

РЕЦЕПТ ЗЛАТО ВРЕДЕН: „Солзи сами капат, секогаш кога ќе ги пробам“

Аурора овојпат нè изненади со нејзиниот најнов рецепт за кој вели дека не се „жу жу“, „мастчиња“ или како што популарно се познати во...

ПАМУЧНИ ЃЕВРЕЧИЊА-ПЕЧИВА, ВО ОБЛИК НА ЦВЕТОВИ: Се прават од 1 јајце,...

Ако досега не сте ги пробале, мора еднаш да ги направите овие вкусни печива, во облик на цветови. Дома ги нарекуваме памучни ѓевречиња, бидејќи...

АЧМИ: Во тестото ставив оцет и ги направив најубавите ѓевречиња меки...

Голем број млади домаќинки имаат аверзија од месење тесто, зашто си мислат дека тоа е нешто многу комплицирано, но реалноста е сосем поинаква. Многу...

ПИЦА ПОГАЧИЦИ: Меки се како памук и многу вкусни, секој ќе...

Постапката е многу лесно и едноставна, а рецептот ни доаѓа од врвниот готвач Том Филос. Не пропуштајте и пригответе ги овие вкусни печива кои...

ПАМУЧНИ КИФЛИ СО ЈОГУРТ: „Сè сум пробала, ама толку меки, вкусни...

Памук кифлите се секогаш добредојдени, особено кога ќе ни се најават гости. Многу се вкусни, меки и мирисни, а со спиралниот облик, мамат и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"