Дома Тагови пченкарно брашно

Таг: пченкарно брашно

Како да испржите риба со вкусна крцкава кора, а да не...

Сте пронашле некој одличен рецепт за подготовка на риба, од некој пријател сте слушнале за добра маринада и сте подготвиле ручек на кој може...

КАФЕАНСКА ПРОЈА МЕКА КАКО ДУША

Ова е најдобриот рецепт за проја според кој веќе со години ја приготвуваат. Вкусната проја излегува мека како душа. Ова е највкусната проја што...

ПЧЕНКАРНО БРАШНО СО ВОДА: Лек од 50 ден за холестерол, висок...

Пченкарното брашно го намалува холестеролот и високиот притисок, а одлично е за цревата и добрата дигестија. Особено доколку го одбегнувате белото брашно или сте...

ПЧЕНКАРНО БРАШНО: Лек од 50 ден за холестерол, висок притисок и...

Пченкарното брашно го намалува холестеролот и високиот притисок, а одлично е за цревата и добрата дигестија. Особено доколку го одбегнувате белото брашно или сте...

Ни побрзо ни повкусно јадење нема од ова, направете го по...

Некогаш се сметал за храна на сиромашните, но качамакот е деликатес. Постојат многу рецепти за негова подготовка, а се јаде со разни додатоци и...

Пченкарник: лепче со пченкарно брашно и прашок за печиво, одлежано 5...

Фото и рецепт: Зринка Јанковиќ Секакви рецепти сум испробала, но овој ми е најубав. Има голем број варијации на тема. Потребни состојки: 600 г пченкарно брашно 6 лажици...

Лек за хипер холестерол – на свекрва ми и го кажа...

Овој лек го користеше мојата свекрва по препорака на нејзината докторка, а после свекрва ми го користеа уште многумина, бидејќи се покажа многу ефикасен...

Проја: вака ја прави мајка ми, а мене нејзината проја ми...

Потребни состојки: 1 шолја пченкарно брашно 1 шолја брашно 1 шолја палента 1 шолја масло 1 ½ шолја минерална вода 2 јајца 1 прашок за печиво сол Постапка: Јајцата изматете ги со миксер, па...

Стар рецепт за вкусна и здрава боза

Денес е речиси заборавена, а може да се купи во слаткарници каде слаткарите го пренесуваат нивниот рецепт од колено на колено низ генерациите. Поради изобилието...