Дома Тагови пченкарно брашно

Таг: пченкарно брашно

МЕКИ КАКО СУНЃЕР: Воздушести јогуртни проички, многу вкусна и здрава верзија

Проичките приготвени со палента или пченкарно брашно се најздравата верзија за појадок, омилена за децата, но и за возрасните. На основниот рецепт можете да...

ПАЛАЧИНКИ ОД ПЧЕНКАРНО БРАШНО: Вакви солени палачинки не сте пробале досега

Сите печива и теста кои содржат барем малку пченкарно брашно имаат побогат вкус, поубави се и помирисни. Па, исто така и кога станува збор...

ФЕНОМЕНАЛНА „ПРОЈАРА“ СО ЈОГУРТ И ГАЗИРАНА ВОДА: Најдобриот рецепт за пченкарна...

„Проја“ или „пројара“ се составен дел од нашите трпези кои нè враќаат во детството и редовно се приготвуваа за празниците. На сите ни е...

ПЧЕНКАРНИ КИФЛИ СО СУСАМ: Памучно меки и неодоливо вкусни

Пченкарните кифли кои се меки како памук, мирисни и неодоливо вкусни, се подготвуваат многу лесно и вкусно. Освојуваат со својот изглед, а по првиот...

ПЧЕНКАРНА ПИТА – Една од најубавите, вкусот се должи на една...

Moже да ја направите за појадок или вечера и да ја послужите со чаша јогурт. Вкусот на оваа пита е неодолив, а се должи...

КАЧАМАК ОД РЕРНА: Многу е вкусен, брз и лесен, често го...

Ако сте љубители на качамак или бакрдан, а немате многу време да стоите над тенџерето додека се долго се вари според оригиналниот рецепт, тогаш...

ДОМАШНА ПЧЕНКАРНА ПОГАЧА – КАКО СЕКОГАШ ДА ВИ УСПЕЕ: Многу е...

Некогаш пченкарните погачи биле толку свечени што се приготвувале наместо торти. Штом мајката ќе го замесела тестото одвечер, децата се радувале зашто знаеле дека...

ОВА Е ТАЈНАТА ЗА ДОБРА ПЧЕНКАРНА ПИТА: Мекичка како душа, се...

Рецептот веднаш запишете се, зашто оваа пченкарна погача навистина е нешто посебно, нема кој не се воодушевил од вкусот. Лесно и едноставно се приготвува,...

БРЗИ ПРОИЧКИ-Меки како сунѓер: Кога ќе ве изненадат мили гости, а...

Ова ми е златен рецепт на кој неодамна налетав и оттогаш многу често го приготвувам. За гостите, но и домашните обично го печам во...

Доктор објасни зошто е добро да се пие боза: „Убаво ќе...

Д-р Воислав Перишиќ честопати јавно се застапува за здрава исхрана и природен начин на лекување, а неодамна со гледачите на утринската програма на ТВ...