Дома Тагови настинка

Таг: настинка

Направете тоник против грип: СПАС за зимските денови

За лукот се вели дека е една од најздравите намирници, а кај нас е достапен во текот на целата година. ТОНИК ПРОТИВ ГРИП Потребни состојки: ½ главица...

Стапалата намачкајте ги со ова, настинката инстантно поминува

Спремете ги го овој лек на време, за да го имате готов во случај на настинка. Земете една поголема црвена, многу лута пиперла или 3-4...

Пиете чај? Ако не – тогаш време е да почнете! Доказите...

Пиете чај? Ако не пиете, сега е вистинскиот момент да почнете. Има се повеќе докази, дека една или две шолји чај на ден помагаат...

Домашен ФЕРВЕКС ,ТИЛОХОТ или АНДОЛ Ц – проверено ефикасно!

Некои го викаат Колдрекс или Андол Це, што секако не е тоа, но по мое повеќегодишно искуство, делува идентично. Вие проверете, несакани и опасни...

Ина: Овој напиток ме подига од постела кога сум настината –...

Рецептот е народен и се користи за обични сезонски вирози или настинки. Ако ви се случи навистина да бидете многу настинати и со температура, а...

Ликер од ѓумбир за настинка, болно грло, супер циркулација…

Потребни состојки: 150 г корен од ѓумбир 6 лажици мед 1 лимон 100 г шеќер ½ литар домашна ракија или водка 1 кесичка ванилин шеќер Постапка: Во мешавина од 250 мл вода,...

За слабокрвност: мелени ореви со мед и цимет – одлична комбинација!

Мелениот орев во комбинација со мед претставува одличен природен лек чија лековитост не може да се спореди ниту со најмоќните фармацевтски производи. Оваа вкусна комбинација...

Како да се излечи настинка за 1 ден

Настинките и грипот се најчести заболувања на респираторниот тракт. Повеќето луѓе овие симптоми ги чувствуваат неколку пати во текот на годината, обично на пролет...

Излекувајте ја настинката за само 1 ден со овој природен рецепт

Настинката и грипот спаѓаат во најчестите заболувања на респираторниот тракт, а настинката се јавува почесто од сите болести заедно. Повеќето луѓе настинуваат неколкупати годишно,...

Како да подготвите домашен Фервекс

Настинките и грипот се најчести заболувања на респираторниот тракт. Повеќето луѓе овие симптоми ги чувствуваат неколку пати во текот на годината, обично на пролет...