Дома Тагови настинка

Таг: настинка

Направете сируп од жалфија против кашлица и настинки за деца и...

Кашлицата кај децата, но и кај возрасните, може да биде многу упорна и досадна и да трае многу долго. Кога се децата во прашање,...

Напиток за инстантно стопирање на настинката

Ако се разбудите со болки во мускулите, затнат нос и болно грло, веднаш подгответе го следниот напиток за да го стопирате натамошното напредување на...

Со мед и цимет против настинка

За најдобри резултати треба да се земе следната доза: Eдна лажичка мед и 1/4 лажичка цимет,  два пати на ден во текот на три дена. Медот...