Дома Тагови мувла

Таг: мувла

МУВЛА ВО САКСИЈАТА: Еве што треба да направите

Веројатно и вам некогаш ви се случило, на површината од земјата во саксијата да се појави мувла. Ова почесто се случува кога заладува времето...

Овие работи сите ги имаме дома, а не сме свесни дека...

Што сè може да го наруши здравјето на белите дробови? Иако се смета дека чадот од цигарите е многу штетен за здравјето на белодробието, сепак,...

Со денови колегата Васе не сакаше да си ја измие шолјата...

Кога ја делите канцеларијата со колега, голема е веројатноста да знаете повеќе за него отколку неговите најблиски. Поминувате осум часа заедно, повеќе отколку што...

Ја исчистила бањата за само 3 минути, овој трик е 10...

Овој домашен чистач функционира перфектно. Многу е едноставен и лесен за приготвување. Се прави во само неколку чекори. Потребни состојки: 1 шолја алкохолна киселина 1 шолја течен...

За само 6 часа го чистат воздухот од мувла, спори и...

НАСА ги проучувала домашните растенија кои многумина ги имаат и открила дека некои подобро го филтрираат воздухот и ги отстрануваат испарливите органски соединенија. Тие...

Совет кој пари вреди: како да ја елиминирате мувлата од машината...

Дали после перењето на алишта тие не ви мирисаат убаво иако сте ставиле омекнувач и убав прашок? Сте забележале црна мувла, дамки на преградите...

Колкав е рокот на намирниците откако ќе ги отворите: ОВА мора...

Отворените кикирики смеат да стојат најмногу 30 дена. После тоа во нив се развива опасната габа Aspergillus flavus која го произведува еден од најопасните...

Централното греење во домот е можен причинител на ОВИЕ болести

Истражувањата покажуваат дека голем број настинки се јавуваат кога ќе започне грејната сезона, поради студот но и поради високите температури во затворен простор. Истражувањата покажуваат...

Супер трик за елиминација на мувлата од плочките во бањата

Колку и да се трудиме, некако како да не можеме да се ослободиме од црната мувла во бањата. Овие грди црни дамки главно се...