Дома Тагови мини печива

Таг: мини печива

Со овие печива ќе заборавите на сите пити: Меки, вкусни и...

Уште еден рецепт за совршено меко печиво наполнето со сирење, кое ќе направите за многу кратко време. Лесно се прави, се равлекува, па се...

ПИЦА МИНИ КИФЛИЧКИ СО СКРАТЕНА ПОСТАПКА: Одлични за секоја пригода, многу...

Уште еден во низата домашни рецепти за одлично меко печиво, полнето со пица-фил, со скратено време за подотовка, бидејќи сè се витка како ролничка...

Децата ме молат секој ден да месам: „Златни раце, златно печиво“...

Ова е едно од оние фини, солени печива полнето со сирење. За посна верзија филувајте го со пржен кромид и ситно сечкан или рендан...

МИНИ ПЕЧИВА ЗА СЕКАКВА ПРИГОДА: Меко и вкусно, полнето си сирење...

Овие мини или „коктел“ печива се идеални се секаква пригода. Многу лесно се прават, се виткаат ролатчињата, се редат едно до друго и се...

СЕ ГОТВАТ СО 1 ЧАША ВОДА, ЗА 10 МИНУТИ: Многу брзи,...

Овие вкусни печива мора да ги пробате. Тестото се замесува едноставно и слично како она за еклери и принцес крофни. Брашното кратко се вари...

ВКУСНИ МЕУРЧИЊА ПЕЧИВА: тестото е совршено, без јајца и за кратко...

Овие теста се толку вкусни што се топат во уста со нивната мекост. Прва препорака од мене е да си ги направите уште денес...

Овие вкусни печива полнети со џем се меки како памукче, лесни...

Вкусни домашни печива со џем. Меки како памук, многу лесно се подготвуваат. Имаат одличен вкус и одлично одговараат со чаша ладно млеко или топло...

ПАМУК СОЛЕНИ ПОЛЖАВИ: Највкусните и најмеките печива со кои сите ќе...

Овие солени печива може да се приготвуваат на два начини. Првиот начин е да развлечете кора, да ја филувате, па да ја свиткате во...