Дома Тагови Милка торта

Таг: Милка торта

Едноставна и интересна комбинација – Милка торта без печење, со пудинг...

Рецепт и видео презентација на “Гала Храна” – Милка торта без печење. За оваа торта потребен ви е калап со димензии 21х21 см или слични...

Мека, сочна, кремаста МИЛКА ТОРТА која сите ја сакаат

Навистина преубава комбинација од лешник и фин чоколаден крем кој никого не го оставила рамнодушен. Ова е мека, сочна и кремаста Милка торта која...

Лажна МИЛКА ТОРТА или ПУДИНГ торта – комбинација од бисквити и...

Многу лесна, кремаста торта. Потребни состојки: 200 г бисквити 70 г црно чоколадо 50 г шеќер во прав 100 г путер или маргарин на собна температура 2-3 лажици ладно млеко За...

МУ-МУ ТОРТА: целата е во кремови од чоколадо и лешници

Тортата ќе ве восхити! не е премногу комплицирана, прочитајте и ќе видите дека едноставно се приготвува, а добивате совршен вкус. Одлична за свечени пригоди. Потребни...

Најдобрата МИЛКА торта која сум ја пробала: Апсолутен хит на сите...

Се топи во уста, целата е кремаста. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: Кора: (х3) 3 белки 3 лажици шеќер 50 г мелени лешници или ореви ½ лажица брашно ЗА КРЕМ: 1 литар млеко 9 жолчки 100 г...

Апсолутен хит на сите родендени: најдобрата МИЛКА торта која сум ја...

Потребни состојки: Кора: (х3) 3 белки 3 лажици шеќер 50 г мелени лешници или ореви ½ лажица брашно за крем: 1 литар млеко 9 жолчки 100 г шеќер 3 лажици брашно 3 пудинг од ванила 300...

Милка торта: Се мери на лажица – рецепт кој мора да...

Потребни состојки за една кора, а потребни се две: 2 јајца 2 лажици шеќер 2 лажици брашно ½ лажичка прашок за печиво 1,5 лажица какао во прав 2 лажици врела...

Без печење: Милка торта готова за 30 минути

Сигурно сте се прашувале како се прави Милка, тој фантастичен вкус кој остава без здив! Ова е рецепт по кој можете да направите Милка торта...

Македонска кралица торта со лешници и Милка чоколадо!

Ако ви е голема, преполовете ги состојките. Оваа количина ја правам за роденден. Потребни состојки: 20 белки 20 лажици шеќер 8 лажици брашно 8 лажици мелени лешници За фил: 20 жолчки 20...

Најубавата МИЛКА ТОРТА

Состојки за една кора (потребни се 4 кори): 6 белки 6 лажици шеќер 100 г мелени ореви 1 лажица брашно ФИЛ 1: 12 жолчки 200 г шеќер 3 лажици брашно 3 кесички пудинг...