Дома Тагови мевлем

Таг: мевлем

ОВА СЕ СТАВА НА КОЛЕНО И БОЛКАТА ПОМИНУВА: Стар, природен лек...

Ова е еден стар руски рецепт за приготвување на на мевлем од јајце кое е одлично природно средтсво за б олни и воспалени зглобови,...

ЧУДО-МЕВЛЕМ КОЈ ЛЕКУВА МНОГУ БОЛЕСТИ: Потребни се три состојки, едноставна подготовка

Овој чудо-мевлем е древен лек кој се користел многу одамна за секакви болести, а она што изненадува е, не само неговата ефикасност, туку и...

РЕЦЕПТ ЗА МАСТ ОД ЧУВАР КУЌА: Се користи како лек за...

Маста од чувар куќа е вистински природен мевлем за кожа кој нема што не лекува. За овој рецепт ќе ви биде потребна свежа чувар...

ИЗВОНРЕДЕН МЕВЛЕМ ОД ПЕТ ТРЕВКИ – За сите кожни болести

Мевлемот од невен, ајдучка трева, кантарион, тегавец и лаванда е вистинско богатство и затоа секогаш треба да го имате дома ... Многу е ценет...

Ако претходно не сте правеле пилинг, време е да почнете ако...

Испуканите усни се непријатен проблем што треба да се реши веднаш штом се појави. Грубиот пилинг на усните може да биде многу иритирачки и...

Кога сите изгубија надеж, овој мевлем ме спаси – Лидија раскажува...

Мевлемот од лековити билки и алое вера, направен според стар рецепт од баба Русинка, и помогнал на Лидија Вучковиќ да го сопре напредувањето на...

Црн мевлем за извлекување на гној – рецепт за најмоќната лековита...

Оваа чудотворна маст се користи кај бројни воспалителни состојби, инфекции, цисти, чиреви, сраснат нокт, цистични акни, убоди од инсекти, темни дамки... Оправдано го носи називот...

Екстра мевлем за болни зглобови и проширени вени (внатрешни и надворешни)

Илина: мевлемот навистина е екстра и им го препорачувам на сите. Особено е добар бидејќи се’ во него е природно и може да се...

Рецепт кој брише дамки, лузни, пеги и акни

Сигурно сте слушнале за предностите на алое вера и кокосовото масло, а кога станува збор за кожни болести како што се егземи, псоријаза, осип,...

МЕВЛЕМ ЗА СТРИИ – се применува двапати седмично

Потребни состојки: 1 жолчка 2 лажици кантарионово масло 1 лажица чичково масло 5 капки лимонов сок 3 капки тинктура од невен Широка четка Постапка: Изматете ја жолчката, па со постојано миксање додадете...