Дома Тагови меки

Таг: меки

Кифлички меки како душа

Фото: Натич Нт Рецепт: Анита Стојановска Потребни состојки: 1 кг брашно 200 мл млака вода 200 мл јогурт 100 мл масло 1 квасец 2 белки 2 мали лажичиња сол 1 мало лажиче шеќер Постапка: Се меси...

Фини мирисни кифлички меки како пена – многу повкусни од пекара

Фини меки мирисни кифлички со сирење, многу поубави отколку од пекара, однадвор крцкави, а одвнатре меки како пена. Научете да правите вака добри кифлички,...

Пробајте го овој рецепт за млечни кифлички меки како душа!

Потребни состојки:   500 мл топла вода 150 мл (65 г) млеко во прав 12 г сув квасец 800-900 г брашно 50 г шеќер 1 ½ мала лажичка сол 75 г растопен...

Розови и меки усни за десет минути – рецепт

Овој неверојатен препарат ќе ги направи вашите усни меки и розови за само 10 минути! Звучи одлично, зар не? Постапката е многу едноставна, само треба...