Фини меки мирисни кифлички со сирење, многу поубави отколку од пекара, однадвор крцкави, а одвнатре меки како пена. Научете да правите вака добри кифлички, па сите ќе ви го бараат рецептот.

Потребни состојки:

600-700 г брашно

30 г квасец

100 г путер

½ прашок за печиво

сусам и други семчиња

1 лажица шеќер

сол

3 јајца

200 г фета сирење

100 мл масло

1 кисело млеко

Постапката погледнете ја во видеото: