Овој неверојатен препарат ќе ги направи вашите усни меки и розови за само 10 минути! Звучи одлично, зар не?

Постапката е многу едноставна, само треба да го следите објаснувањето што е дадено подолу.

Козметичарите советуваат да ги одбегнувате козметичките мелеми за усни, бидејќи тие содржат алкохол, па уште повеќе ја сушат нежната кожа на усните, па ќе бидете примирани мелемот да го користите одново и одново без долготраен ефект.

Можете да користите малку маслиново масло, мед или кокосово масло како природни алтернативи.

Со овие природни намирници вашите усни ќе бидат меки и свиленкасти. Или пак, можете да се обидете со следнава природна алтернатива, со која освен што ќе добиете сензуални усни, ќе го решите и проблемот со потемнети усни.

Ова значи дека повеќе не мора да трошите пари за скапите мелеми за усни, бидејќи ќе бидете презадоволни со овој домашен препарат.

Забележка: овој домашен мелем за усни е многу едноставен и лесно се приготвува. Само треба да ги следите едноставните нструкции. Еве што треба да направите:

Потребни состојки:

1 лимон

шеќер во кристал

Постапка:

Во лимоновиот сок додадете шеќер, за да добиете смеса како за пилинг.

Применете ја оваа мешавина и нежно протријте ги усните.

Потоа исплакнете ги мртвите клетки од усните со топла вода.