Дома Тагови мека погача

Таг: мека погача

ПЛЕТЕНА ПОГАЧА: Домашна, мека и многу вкусна, се кине низ прсти...

Оваа исплетена погача навистина е преубава и на вкус и на изглед. Сакав да направам нешто убаво и интересно, што претходно не сум го...

НАЈМЕКАТА ПОГАЧА КОЈА УСПЕВА И НА ПОЧЕТНИЦИТЕ: Домаќинска погача, брза за...

Домашните погачи се одлично решение за викенд појадок или вечера, а одлично е и тоа што не мора да одите во продавница бидејќи веќе...

ОВА Е ТАЈНАТА ЗА ДОБРА ПЧЕНКАРНА ПИТА: Мекичка како душа, се...

Рецептот веднаш запишете се, зашто оваа пченкарна погача навистина е нешто посебно, нема кој не се воодушевил од вкусот. Лесно и едноставно се приготвува,...

МЕКА ПОГАЧА КАКО ДУША-ГОТОВА ЗА 20 МИНУТИ: Тајната е во јогуртот...

Нема поубаво кога куќата ќе замириса на топол домашен леб или погача. Овојпат ќе ви претставиме два кратки и многу едноставни рецепти за мека...

Вкусна погача со сирење, се подготвува многу едноставно и лесно за...

Рецепт на Виолета од Летина Кујна. Полнета погача, мека и лисната. Многу е вкусна и е полнета со фил од сирење кое дава уште...

Погача мека како морска пена – сите ќе ви побараат рецепт

Рецепт и видео презентација на Јелена Петровиќ од Бабината кујна - Погача мека како морска пена. Погачато е толку мекичка како морска пена, мирисна,...

Шарена погача која ќе ја збогати вашата трпеза, се подготвува многу...

Рецепт и видео презентација на Даниела од Балканска Кујна. Шарена погача со симпатичен и интересен изглед која ќе ви фати око. Многу лесно се подготвува,...

Најлесната домашна “етно” погача: Мека, вкусна и многу евтина, а секој...

Рецепт и видео презентација на Кујната на Шеќерко - Домашна погача. Ова е рецепт за тоа како да си направите најлесно една домашна погача...

Сонце погача, многу едноставна и многу брза и декоративна – може...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Сонце погача. Поздрав на сите, ова е СОНЦЕ ПОГАЧА, едноставна, брза, вкусна и декоративна. Погача за секој...

Мекичка, помека не може да биде – Уживајте викендов и во...

Потребни состојки: 170 мл млеко 30 г квасец 1 лажичка шеќер 1,5 лажичка сол 50 мл масло 100 мл јогурт 2 јајца 60 г кисела павлака 20% мм 600 г брашно 6-7 лажици растопен...