Дома Тагови медено срце

Таг: медено срце

КАКАО КОЛАЧ ЗА 5 МИНУТИ: Евтин и многу вкусен посен колач

Овој колач кој уште се нарекува и „медено срце“ е еден од највкусните посни колачи кои совршено одговараат со шолја кафе или топол чај....

ПОСЕН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ: Mе воодушеви со вкусот, двапати го правам едноподруго

Овој колач уште се нарекува и „Посно МЕДЕНО СРЦЕ“ иако во себе не содржи мед, а рецептот го добив од мојата драга пријателка Виолета....

МЕДЕНО СРЦЕ: брз посен колач со мерки на чаша, мешате, печете...

Фото и рецепт: Ивана Антиќ Мерката е чаша од јогурт (180-200 мл) Потребни состојки: 4 чаши брашно 2 чаши шеќер 1 чаша масло 1 прашок за печиво 1 кесичка цимет (или...

Еден од најевтините и најубавите ПОСНИ КОЛАЧИ: мирисен, сочен, чоколаден…

Посното срце е навистина еден од најевтините и најубавите посни колачи. Ако постите, тогаш ова е вистинскиот колач во кој можете вистински да уживате. Доколку...

ПОСНО: Медено срце, брз и лесен колач, навистина е меден

Одличен колач, брзо се прави и навистина излегува меден, исто како меденото срце. Потребни состојки: 300 г брашно 4 лажици џем 250 г шеќер 1/2 лажичка прашок за печиво 1/2...