ПОСНО: Медено срце, брз и лесен колач, навистина е меден

Одличен колач, брзо се прави и навистина излегува меден, исто како меденото срце.

Потребни состојки:

300 г брашно

4 лажици џем

250 г шеќер

1/2 лажичка прашок за печиво

1/2 лажичка сода бикарбона

1 лажичка цимет

270 мл вода

90 г масло

200 г чоколадо за готвење

Деталите погледнете ги во видеото:

Претходна статијаПОСНО: Компир од рерна на манастирски начин – ручек за само 50 ден
Следна статијаПОГАЧА: Колку што е убава, двојно повеќе е вкусна!