Арапски трик за совршени веѓи – Дами искористете го овој трик и вашите веѓи ќе бидат нешто најубавото на вас!

Многумина велат дека веѓите се визит карта на секоја жена во светот.

Вие мора да се грижите за својот изглед.

Денес ви го претставуваме одличниот рецепт со арапско потекло.

Рецептот се состои од природни состојки, а потребен е само малку труд и време.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

-парче лимон

-четири лажици маслиново масло

ПОСТАПКА:

Во една шолја ставете парче лимон и додадете маслиново масло.

Поклопете ја полјата со тацна и оставете да отстои така 5 денови.

После петтиот ден земете го парчето лимон и секоја вечер со него протријте ги веѓите.

Потоа оставете така да отстои преку ноќ, а наутро измијте се со вода.

Процесот повторувајте го секојдневно во текот на 3-4 седмици.

Резултатите се видливи уште после првите седум третмани.

Потребно е да бидете трпеливи. Ќе се уверите сами дека не ви се потребни повеќе скапите козметички производи кои на крајот сепак не ги даваат очекуваните резултати.