Време е да го научите вистинскиот рецепт за највкусни палачинки.

Рецептот е стар повеќе од 30 години и со него палачинките не се меки, ниту тврди – туку се баш таман!

За супер палачинки ви е потребно:

250г брашно

1 / 2л млеко

1 / 4 л минерална вода

3 јајца

2 лажици масло

прстофат сол.

Ништо не додавајте, ништо не одземајте!!!

Најдобриот совет:

Откако ќе ја подготвите смесата оставете ја 15 инути и потоа печете.

Добар апетит!