НАЈМОЌНИОТ ПРИРОДЕН ПРЕПАРАТ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЦРНИОТ ДРОБ: По една чаша секое утро – за 7 дена ќе бидете како нови!

Откријте ја тајната за чистење на црниот дроб за само седум дена со моќен и целосно природен сок.

Овој природен препарат темелно го чисти црниот дроб од масти, штетата предизвикана од алкохол и токсини или лекови, а доведува до феноменални резултати.

За да го подготвите овој напиток, ќе ви бидат потребни само четири состојки. Пијте го само наутро на празен стомак и забележете ја трансформацијата во вашето тело.

Започнете да се грижите за вашето здравје уште денес и пробајте го овој напиток за чистење на црниот дроб. Еве што ви е потребно:

Два цели лимони
Една полна китка свеж магдонос
Половина лажичка црн пипер
Половина лажичка куркума

Зелениот сок е совршено решение за замастен црн дроб и намалување на телесната тежина. Го детоксицира вашето тело со елиминирање на сите масти од вашиот црн дроб.

Овој природен лек е најдоброто решение за чистење на црниот дроб од токсини, масти, како и штетата која ја направиле алкохолот и лековите.

Овој сок, заедно со балансирана исхрана богата со зелен лиснат зеленчук и избалансирани оброци, го чисти црниот дроб, поттикнува губење на вишок тежина, ги елиминира токсините, го подобрува здравјето, спречува запек и прави чуда за жолчното кесе.

Ако вашиот црн дроб е замастен и многу оптоварен, треба да го пробате овој напиток за детоксикација. Природниот третман може да даде фантастични резултати без потреба од скапи лекови од аптеките.

За да ја откриете тајната на чистењето на црниот дроб, почнете да пиете полна чаша од овој сок секое утро пред појадокот и продолжете во континуитет седум дена.

ПОСТАПКА:

Лимоните излупете ги и исечкајте ги за да ги отстраните семките. Магдоност добро измијте го, па и него исечкајте го. Сите состојки ставете ги во блендер, додајте малку вода (вкупно 300 мл) за да можат да се изблендираат.

Додајте ги куркумата и црниот пипер, па миксајте додека сето убаво да се изедначи. Водата додавајте ја постепено, по потреба или според јачината на вашиот блендер. Ако е многу густо, додајте уште вода, на крај да добиете течност од приближно 500-600 мл.

УПОТРЕБА: Добиената количина е доволна за 2 дена. Се пие наутро на празен желудник по една чаша (250 мл) во текот на 7-10 дена. Остатокот сочувајте го во фрижидер за следниот ден (пред консумација извадете го да се стопли на собна температура). Деталите погледнете ги ОВДЕ.