Дома Тагови лутеница

Таг: лутеница

Пикантна зимница: Вкусен прилог со секое јадење!

Лутеницата е совршен додаток на секое јадење. Љубителите на зачинетата храна ќе ја обожуваат. Овој рецепт е многу лесно и бро се приготвува. Потребни состојки: 4...

Лутеница, стар рецепт 100 години

Многу вкусен намаз. Потребни состојки: 20 кг црвени пиперки печени 10 кг домати излупени 5 кг модар патлиџан исчистен и испечен 3 кг моркови сварени 4-5 лути пиперки, печени и...