Дома Тагови лутеница

Таг: лутеница

ВИТАМИНСКА САЛАТА-ЛУТЕНИЦА ОД МОРКОВ: Без готвење и печење, брзо и многу...

Лутеницата може да се приготви од сечкани, рендани или мелени состојки, а според рецептот на Снежана Бењоцки состојките се мелат: 2 кг моркови кратко...

МОРКОВ-ЛУТЕНИЦА: вкусна и многу здрава витаминска зимница, брза и лесна подготовка

Лутеницата од морков многу лесно и брзо се приготвува, а добивате фантастичен вкус. За читателите на НМД подготвивме неколку рецепти, со и без конзерванс,...

Со 4 благи и 4 лути пиперки полнам цела тегла: НАЈВКУСНАТА...

Направете ја оваа лутеница според рецептот на Олга и уживајте во неодоливиот пикантен вкус кој совршено одговара како прилог со сите јадења. Пиперката е...

ОВАА ЛУТЕНИЦА ГИ ЗАСЕНИ СИТЕ ДРУГИ РЕЦЕПТИ: Уште првиот ден се...

Денес за вас драги читатели подготвивме еден брз и еден класичен македонски рецепт за подготовка на омилената зимница - лутеницата. Некои толку многу ја...

Евтина салата за зимница „ЛУТКО“: Морковите со лути пиперчиња се одличен...

Поздрав драги мои пријатели, почитувани домаќинки и домаќини, ова е уште една многу вкусна салата, уште една зимница во тегла. На наједноставен начин, но...

Највкусниот пикантен намаз од црвени пиперки според рецепт стар 100 години

Ако го немате овој рецепт, запишете си го, а првата пригода направете го. Подготвувањето на домашна лутеница не е едноставна задача, бидејќи одзема време...

Феноменална старинска лутеница, рецептот е многу стар, таман погоден и не...

Рецептот го добив уште кога бев девојка од една стара домаќинка, тетка Зоре. Не го менувам овој рецепт, таман сè е погодено, освен што...

ЛУТЕНИЦА ОД МОРКОВ: вкусна и многу здрава витаминска зимница, брза и...

Фотографија и рецепт на Снежана Годиниќ. Лутеницата од морков многу лесно и брзо се приготвува, а добивате фантастичен вкус. Во рецептот се користи конзерванс,...

ЛУТЕНИЦА: Фантастична пикантна салата за сите гурмани

Нема поубаво од домашна лутеница – фантастична пикантна салата за сите гурмани и љубители на лутата храна. Може да се послужи со било кое...

КАФЕАНСКА ЛУТЕНИЦА – Нешто фино за љубителите на лутото

Фото и рецепт: Иванка Цизмиќ Потребни состојки: 2 кг зрели домати 200 мл винска киселина 400 мл масло (може и помалку) 250 г шеќер 1 кесичка мелен црн пипер 500 г...