Дома Тагови лимон

Таг: лимон

Заборавете на сите испробани методи – Икањето најдобро се сопира со...

Заборавете на „задржување на здивот“, пиење на мали голтки вода, туку набавете го овој алкохолен пијалак! Икањето не е болно, но е доста непријатно, особено...

Розови и меки усни за десет минути – рецепт

Овој неверојатен препарат ќе ги направи вашите усни меки и розови за само 10 минути! Звучи одлично, зар не? Постапката е многу едноставна, само треба...

40-дневен режим за одзатнување на крвните садови

За ослободување од токсините во крвта, зголемување на еластичноста на крвните садови и нивно чистење од наслаги, се препорачува нивно прочистување кое може да...

Ефикасен сируп за бронхитис кај деца и подигање на имунитетот

Овој рецепт ни го испрати госпоѓа Татјана Митрова „Овој народен лек е особено ефикасен како поддршка при лекувањето на бронхитис, а истовремено го закрепнува организмот...

Напиток за инстантно стопирање на настинката

Ако се разбудите со болки во мускулите, затнат нос и болно грло, веднаш подгответе го следниот напиток за да го стопирате натамошното напредување на...