Дома Тагови лимон

Таг: лимон

Една лажица дневно со малку вода, 15 минути после јадење –...

Овој домашно приготвен природен еликcиp со лимон, лук и мед го надополнува opганизмот со неопходни витамини, го зајакнува имунитетот и ги peгенерира сите витални...

Истријте ја облеката со лимон и видете што се случува –...

Лимонот не само што е здрав, туку може да ви помогне и во домашните работи, особено во чистењето. Сокот од лимон има толку многу...

Потребни ви се 2 недели и неколку лимони за да намалите...

Доколку не сте задоволни од својот изглед и сакате да го подобрите своето здравје со намалување на 10 килогpaми, покрај добрата волја, ќе биде...

ЃУМБИР СО ЛИМОН И МЕД: Една лажица во топла вода помага...

Има повеќе рецепти за приготвување на овој познат природен препарат кој одамна се користи за јакнење на имунитетот, како и превентива од настинки и...

Како да одгледате лимони во банана – метод за почетници, за...

Лимоните се преполни со витамини и антиоксиданти, а сигурно ќе се сложите дека се едни од најздравите овошја. Целиот плод заедно со неговата жолта...

Само една лажица секое утро на празен стомак – ИЗРАДУВАЈТЕ ГО...

Овој природен лек одамна е познат и идеален е за почеток на денот. Ако секое утро се земе по една лажица мешавина од лимонов...

3амрзнатиот лимон е полековит од обичниот, еве како се користи

Лимонот изобилува со витамин Ц и има бројни здравствени придобивки за организмот. Но, според некои експерти, најздрава варијанта е замрзнатиот лимон и неговото консумирање...

МАГДОНОСОТ И СОДА БИКАРБОНАТА ДАВААТ РЕЗУЛТАТИ: Намалени килограми и холестерол за...

Овој рецепт е осмислен да помогне во процесот на намалување на холестеролот и мастите во краток временски период. Дури и некои медицински лица го...

СИРУП ЗА ИСКАШЛУВАЊЕ: Ја разредува слузта и го олеснува исфрлањето, ја...

Ефикасен и природен лек без адитиви, направен од едноставни состојки кои сите ги имаме дома. Содржи антивоспалителни, антивирусни и антибактериски својства. Совршено делува на...

КАКО БРЗО ДА СЕ СПУШТИ НИВОТО НА ШЕЌЕР ПОСЛЕ ЈАДЕЊЕ: Вкусен...

Можете да го намалите нивото на шеќер во к рвта на многу едноставен начин после оброк богат со јаглехидрати! Нивото на шеќер во крвта...