За да може нормално да функционира нашиот организам, потребен е здрав и неоптеретен црн дроб.

Амра Х. Се обидела и се уверила дека овој напиток е многу ефикасен, па одлучила да го сподели рецептот со нас.

Чајот опушта и лекува, а исто така отстранува голем дел од токсините кои ги внесуваме во телото секојдневно. Амра изгубила 1 килограм за 1 месец, а не била на диета.

Потребни состојки:

-свежо нане

-сок од лимон

-сок од портокал

-литар вода

-органски мед

Постапка:

Водата ставете ја во сад на оган да зоврие.

Ставете го нането и оставете да врие уште 5 минути.

Потоа тргнете од оган и оставете да излади.

Исцедете лимон и портокал во водата. Додадете мед по желба.

Напитокот може да се пие топол или ладен.