Дома Тагови лесен рецепт

Таг: лесен рецепт

МОРА ДА ГО ПРОБАТЕ: Чудо од едно јајце – евтин колач,...

Право чудо, вкусно и убаво, брзо и едноставно за правење. Секојпат кога и да го направам, ме потсетува на детството, бидејчи овој колач редовно...

ПОСНИ ПУДИНГ КЕКСИ: За 10 минути готови а излегуваат доста, идеални...

Овие колачи се идеални за новогодишните празници. Подготовката е многу лесна и едноставна, не можете да погрешите со овој рецепт, а ќе добиете прекрасни...

ПОСЕН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ: Mе воодушеви со вкусот, двапати го правам едноподруго

Овој колач уште се нарекува и „Посно МЕДЕНО СРЦЕ“ иако во себе не содржи мед, а рецептот го добив од мојата драга пријателка Виолета....

Старинска торта што ми ја правеше баба ми – КЕКС ТОРТА...

Оваа брза кекс торта со ореви е целата кремаста, лесна и вкусна. Едноставно се приготвува само од неколку состојки. Рецепт и видео презентација на...

ПЕРДУВЕСТ ЛЕБ: Фантастичен, брз и без месење, само мешате со лажица...

I РЕЦЕПТ: Пердувест леб кој не се меси, се меша со лажица / Фотографија и рецепт на Бранкица Крстиќ Со овој рецепт добивате фантастично мек...

5-МИНУТИ: Колач со јагоди, мешаш, печеш и се сладиш

I РЕЦЕПТ Петминутен колач со јагоди од 4 состојки – Ќе ве купи уште со првиот залак. Брзо се приготвува, превкусен е а исто така...

КОЛАЧ 7+7+7 – Вака е наречен затоа што сè оди по...

ЛЕДЕНО НЕБО или колачот 7+7+7 е толку вкусен и нежен, што мора да го пробате. Вака е наречен затоа што сè оди по 7,...

10 колачи со јаболка, мерки на чаша – Старински рецепти со...

I РЕЦЕПТ - Измати и излеј варијанта – Брз колач со јаболка и гриз. Овој брз, старински колач со исклучително добар вкус, можете да го...