Дома Тагови лек за запек

Таг: лек за запек

Најдоброто средство: ова ги празни цревата за 6 часа и темелно...

За правилна работа на дигестивниот ситем, цревата треба да се празнат редовно, секој ден. Најдобро е тоа да биде повеќе од 2 пати, но...

Лек за запек – во чаша млеко ставете јаболкова киселина, природен...

Јаболкото е едно од најраспространетите и најздравото растение во светот. Поради својата мала енергетска вредност, тоа е одлично овошје за оние кои внимаваат на...

За 6 часа ги празни цревата како под силен млаз вода

Рицинусовото масло е природен лаксаив кој порано почесто се користел, бидејќи на пазарите немало многу производи за оваа намена. За жал на денешните генерации...

Комплетно чистење на дебелото црево за 24 часа: Исфрлете ги безболно...

Овој природен лек се приготвува од само неколку состојки, а ќе ве изненади со неговата делотворност. Ќе ги исчисти вашите црева, ќе ги опорави, но...

Направете генералка на дебелото црево со овој медицински џем – исфрлете...

Многу е важно да се излекува опстипацијата, не само поради болките и подуениот стомак, туку и затоа што е неопходно редовно да се исфрлаат...

Со денови не сте биле во WC, изедете го само ова...

Сите барем еднаш ни се случило да ги почувствуваме непријатните симптоми на запекот, како подуеност и болка во стомакот. Нередовното празнење на цревата може...

Подуен и неиспразнет стомак полн со гасови – ќе стане минато...

Ослободете се од мрзливите црева на најприроден начин, бидејќи со овој напиток кој се прави многу брзо и едноставно, ќе се спасите од сите...

За две минути исчистете ги и испразнете ги цревата: Изедете лажица...

Дигестивниот систем е многу сложен систем во човековиот организам, бидејќи во него се извршуваат повеќе различни функции истовремено. Затоа, многу е важно да се води...

Во чаша млеко ставете малку јаболкова киселина: Ниедно апче нема побрзо...

Ако ви е потребно брзо и лесно решение против запек и за забрзување на метаболизмот, ова е одличното решение. Обично се применува кога 2,...