Дома Тагови лек за висок шеќер

Таг: лек за висок шеќер

Златниот рецепт на баба Лиле за дијабетес со ореви и слаткарче:...

Современиот свет се соочува со голем број хронични болести и метаболни болести од кои стра даат сè поголем број луѓе. Истовремено се чини дека...

Народен лек за намалување на шеќерот во крвта и вишок килограми

Дијабетесот за жал е меѓу најчестите заболувања во последно време, и како што можете да забележите, честа тема за читателите на НМД. Ако земеме во...

Запознајте ја бабата (77) која пука од здравје: Го пијам ова...

Делува кај чиреви, улкуси и респираторни тегоби, помага во спречување на бактериски инфекции... Проблемот со зголемен крвен притисок и шеќер во крвта денес ги мачи...

Напиток од тиква за холестерол и триглицериди – за еден месец...

На интернет се појави статија од маж кој по редовен лабораториски преглед на крвта добил наод во кој вредностите на холестеролот, шеќерот, триглицеридите и...

Лек за дијабетес: Манастирските жители целосно се излекуваат од оваа болест

+++ МАНАСТИРСКИ ЛЕК – ДИЈАБЕТЕС Потребни состојки: 1 килограм БАГРЕМОВ мед 100 мл јаболков оцет 100 г мелен цимет Постапка: Добро се промешува за да се добие компактност.
Болниот да зема два...

Природна терапија која дури и докторите ја предлагаат: Рецепт за висок...

-Природна терапија која дури и докторите ја предлагаат, резултатите се изненадувачки добри во голем процент. Секој ден во време траење од еден месец (4 седмици)...

Овој зачин е моќен лек за рак, висок шеќер во крвта,...

Најпрво проверете дали каранфилчето што сте го купиле е добро. ТЕСТИРАЊЕ За да проверите дали е добро и квалитетно каранфилчето стевете го во чаша со вода. Ако...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"