Дома Тагови лек за ешерихија коли

Таг: лек за ешерихија коли

Го пиела 3 седмици и се воодушевила од резултатите – холестеролот...

Фотографии и рецепт на Весна Несовановиќ. „На овој рецепт за првпат наидов на интepнет, а во оригиналот пишуваше без yпотреба на лиcтови. Но кога...

ИСКУСТВО ОД АНА: Со овој лек ја излечив Ешерихија коли од...

За овој неверојатен природен лек наводно се знае уште од многу одамна во некои делови на Хрватска и Босна и Херцеговина. Според коментарите на...

Одличен лек против бактерии, посебно помага при Е. Коли, вреди да...

Бактеријата Е. Коли е природно населена во човековиот организам и всушност претставува важен составен дел од здравиот човечки цревен тракт. Оваа бактерија помага да...

Супер антибиотик кој ги поништyвa сите инфекции во бубрезите, бешиката и...

Супер антибиотик кој ги поништyвa сите инфекции во бубрезите, бешиката и мочните канали - за него велат дека нема подобар. Секој кој имал инфекција...

ЧИСТАЧ НА ПАРАЗИТИ: Дивото оригано е најдобриот лек што постои, го...

Ориганото е диво медитеранско растение кое се смета за едно од најлековитите во светот и најсилниот природен антибиотик. Научниците утврдиле дека маслото од диво оригано...

Природен лек против уринарна инфекција со една од најдосадните: бактеријата Ешерихија...

Потребни состојки: 200 г исечкан лук, 200 г млади врвови, иглички од свеж рузмарин и 1 литар домашно вино (чисто, без винобран) препорачливо е да биде бело,...

Монахињата Љубица го лекува она што докторите не можат: Жената открила...

Овој лек одамна и неколкупати го имаме постирано на нашиот портал, сè со цел да им се помогне на оние кои мака мачат со...

Овој природен антибиотик ја лекува дури и упорната уринарна инфекција од...

Статистиките велат дека секоја петта жена секоја година добива воспаление на мочниот меур, а секоја втора жена барем еднаш во животот. Инфекциите ги предизвикуваат...

Лек за ешерихија коли според билкарот Најдовски: од една до две...

Лек за Ешерихија: пишува Мартин Најдовски Потребни состојки: 250 грама мед 200 мл маслиново масло 250 грама лимони изрендани со кора (претходно да се закиснати во сода бикарбона...

Лековит напиток Антихолестерол-Антитриглицериди, ми го даде мојот лекар кардиолог

Фото и рецепт: Весна Несовановиќ На овој рецепт за првпат наидов на интернет, а во оригиналот пишуваше без употреба на листови. Но кога се посоветував...