Дома Тагови лек за дијабетес

Таг: лек за дијабетес

„Многу го сакам сокот од смрека – секоја пролет ми помага...

Рецепт на Џиџа. „Многу го сакам сокот од смрека или како што некој го нарекува „туршија од смрека“. Во некои краишта го нарекуваат како...

Ако се пие после секој оброк, го регулира шеќерот: овој лек...

Кога телото не произведува доволно инcyлин xopмон, се развива дијабетес тип 2. Симптомите кои укажуваат на оваа состојба, меѓу другото се и чyвството на...

МОЌЕН ЛЕК: Шеќерот се намалува по 1 седмица, евтин и лесно...

Лековитата вода од лук е моќен лек за јакнење на имунитетот, многу е евтин и лесно се подготвува. Луковата вода ги спречува бактериите, паpaзитите...

ЛЕК ЗА ДИЈАБЕТЕС ОД 3 СОСТОЈКИ: Според рецепт на доктор –...

Некогаш, дијабетесот се сметал за болест која не може да се лекува, а луѓето кои ќе се разболеле, ги оставале да прожи-веат уште колку...

Го намалува шеќерот, а се применува 10 дена, одличен лек за...

Шеќерна болест или дијабетес е хронично системско поре.метување на метаболизмот, кое се карактеризира со хипергликемија, т.е. трајно зголемување на нивото на глукоза во кр-вта. Генерално...

Помага таму каде што лековите не успеале да помогнат, природен сок...

Шеќерна болест или дијабетес е хронично системско поре.метување на метаболизмот, кое се карактеризира со хипергликемија, т.е. трајно зголемување на нивото на глукоза во кр-вта. Генерално...

ТИНКТУРА ОД ЧИЧОК – Го намалува шеќерот во кpвтa, се пие...

Дијабетес мелитус е болест предизвикана од недоволно лачење на хормонот инсулин. Инсулинот е хормон кој се произведува во панкреасот и е одговорен за правилен...

Рецепт за природно лекување на дијабетес со коријандер

Коријандерот е позната билка од медитеранскиот регион, која најчесто се користи како зачин. Припаѓа на семејството повеќегодишни растенија Apiaceae, поточно родот Coriandrum (sativum), семејство...

Се користи 1 месец – 100% успешно го регулира нивото на...

На многумина им помогнал овој лек да го регулираат шеќерот во крвта: прави чудо за организмот. Природен лек: 100% успешно го регулира високото ниво...

За 42 дена отстранува 80% од тешките метали во телото –...

Коријандерот ќе ве ослободи од многу проблеми. За жал, и покрај значителниот напредок во сите области на општеството, современата епоха доведе и до многу здравствени...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"