На многумина им помогнал овој лек да го регулираат шеќерот во крвта: прави чудо за организмот. Природен лек: 100% успешно го регулира високото ниво на шеќер во крвта!

Дијабетесот е многу честа болест. За да го спречите напредувањето на болеста и да делувате превентивно, потребно е да се храните здраво, да се ослободите од стрес и нервози.

Ова е еден рецепт кој може да го консумираат здрави луѓе кај кои има знаци на зголемен шеќер, но исто така и веќе заболени кои имаат многу високо ниво на шеќер, како и пацинети со инсулин, во консултација со нивниот лекар.

Потребни состојки:

20 см должина, 2 см ширина – корен од рен
9 чешниња лук (околу една помала главица)
Високо квалитетно пиво (околу еден литар)

Постапка:

Измијте го коренот од рен, не треба да го лупите. Ставете го во сад полн со вода. Потоа додадете јаболкова киселина. Нека отстои околу 15 до 20 минути.

Тогаш ренот извадете го, исечкајте го на помали парчиња, а може да го изрендате, изблендате или сомелете. Истото направете го и со лукот.

Вака мелените лук и рен ставете ги во стаклена тегла со капак, па прелијте ги со пиво, да се исполни целата тегла. Затворете ја теглета и чувајте на темно место 10 дена.

Употреба:

После 10 дена мешавината е готова за употреба.
Се консумира по една мала лажичка два-трипати дневно, во првите два дена.
Потоа продолжувате да консумирате по една супена лажица, исто така трипати дневно.
Целиот третман трае еден месец.