Дома Тагови лек за дијабетес

Таг: лек за дијабетес

Златниот рецепт на баба Лиле за дијабетес со ореви и слаткарче...

Современиот свет се соочува со голем број хронични болести и метаболни болести од кои страдаат сè поголем број луѓе. Истовремено се чини дека модерната...

Чај од смоквин лист: лекува дијабетес, рак, чир на желудник и...

Искористете ги листовите од смоква за да го опоравите целото тело. Доколку боледувате од дијабетес, чир на желудник, бронхитис или мака мачите со висок...

Успешно го спушта нивото на шеќер во крвта и спречува дијабетес...

Дијабетесот е многу честа болест. За да ја спречите, потребно е да јадете здрава храна и да се ослободите од стрес и нервоза. Ова е...

Киселото млеко во комбинација со сода го лекува дијабетесот за само...

Комбинацијата од киселото млеко заедно со сода бикарбона, во народната медицина одамна се познати како лек за шеќерна болест. Дијабетес мелитус е хронична состојба која...

Нема веќе малтретирање, доктор пронајде лек со лути пиперки за дијабетес:...

Познато е дека дијабетесот е една од најчесите и најсериозните болести на денешницата. Оваа болест е опасна по животот, бидејќи со текот на времето започнува...

Овој рецепт го спаси мојот сопруг: шеќерот од 12 му падна...

Оваа сторија и рецептот беа објавени во хрватските медиуми: “Кога сите лекови за дијабетес не помогнаа, се свртевме кон народните лекови. Мојот сопруг има дијабетес...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"