Дома Тагови лек за болно грло

Таг: лек за болно грло

Домашен лек за болно грло кој делува за неколку часа, се...

Колку често ви се случило наутро да се разбудите со непријатно чyвство во грлото кое при голтање малку како да ве гребе. Ова најчесто...

Зајакнете го имунитетот преку ноќ со комбинација од 3 намирници: Дома...

Секој од нас барем еднаш во животот почувствувал б олка во грлото, и многумина пронашле лек за ова во народната медицина со употреба на...

Изутринава се разбудив со бoлкa во грло, го направив овој лек...

Изутринава се разбудив со б олка во грло: го направив чајот со црно семе и не се покајав! Сабајлево се разбудив со б олка...

Спречете ја настинката за неколку часа, лекот особено е ефикасен ако...

Секој од нас барем еднаш во животот почувствувал б олка во грлото, и многумина пронашле лек за ова во народната медицина со употреба на...

Облога која го лекува воспалението од грлото за еден ден, кога...

Ако секое утро пиете топла вода со прстофат црн пипер во прав, ќе ви случат следните неверојатно добри работи со вашето општо здравје, а...

Лекот на нашите баби против кашлица и исфрлање на секретот –...

Инфекциите на горните дишни патишта се едни од најчестите акутни инфективни заболувања. Во просек, кај возрасните се јавуваат од два до петпати годишно, а...

Исфрлете ја лепливата слуз од вашите бели дробови и синусите –...

Познато е дека грипот и настинката бараат лекување со одмор. Доколку не се одлежат како што треба, а тоа подразбира барем десет дена строго...

Проверен рецепт кој го лекува болното грло за еден ден, потребно...

Пишува билкарот Мартин Најдовски: Лек за воспалено грло, болки во грлото и воспаление на крајниците Потребни состојки: 80 г мелено семе од ким 200 мл вода +...

Сируп против кашлица и болки во грлото

Сезона е на настинки, ослабен имунитет, растечен нос, болно грло, кашлица, се слева низ грло... Потребни состојки: 500 мл вода, 400 г шеќер (по можност кафеав, но...