Дома Тагови лек за анемија

Таг: лек за анемија

Природен лек за АНЕМИЈА: Многу ми помогна и е многу вкусен,...

Анемијата е чест здравствен проблем кој може да се појави на која било возраст кај една личност. Лековите за нејзино лекување, дури и на природна...

Драгоцен лек кој многумина го испробале – Одличен за зајакнување на...

Болестите можат краткорочно да ја сменат кpвната слика, па дури и обична настинка или инфекција во телото, се прикажува со зголемени вредности на бели...

Одберете еден, а резултати се неизбежни: Рецепти за подобрување на кpвта,...

Железото е многу важен елемент за нормално функционирање на различни ткива и во организмот се наоѓа најчесто во два облици: како хемоглобин (во 80%...

ДРАГОЦЕН РЕЦЕПТ ОД 3 СОСТОЈКИ: Го покачува железото во крвта –...

Рецепт на Виолета: „Здраво на сите, се надевам дека овој лек ќе им помогне на оние кои имаат проблем како мојот. Имено, мојата ќерка...

Копривата и медот најдобро ја лекуваат анемијата и имунитетот – една...

Дали знаевте дека недостигот на железо во крвта е чест проблем ширум светот? СИМПТОМИ за недостиг на железо може да бидат: -замор бледа кожа -слабост -краток здив -болка во градите -чести...

Напиток од корпива, јаболко, лимон и мед – лекува анемија, бронхит,...

Ова е чудотворен напиток кој е многу лековит и го полни телото со нова енергија. Особено доколку имате проблем со крвната слика, копривата ќе...

Природен лек од коприва, мед и куркума за имунитет, лекување анемија...

-Совет од д-р Олег Мазур, основач на Центарот за природна медицина во Санкт Петерсбург. Д-р Олег Мазур советува со помош на мешавина од мед, куркума...

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на пчелини производи. Пчелите се неверојатни суштества, кои што и да...

Народен рецепт за зголемување на хемоглобинот – природно, здраво и без...

Победете ја анемијата со примена на некои од традиционалните рецепти кои народот ги применува со години наназад. За хемоглобинот и железото, како и за подобрување...

Копривата го намалува шеќерот во крвта, ја лекува анемијата, одлична е...

Можете да пиете по една чаша чај од коприва секојдневно во текот на целата година – превентивно! Копривата е една од најкорисните лековити билки. Сите...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"