Дома Тагови крем

Таг: крем

Одличен крем за разни слатки: Толку е добар што секој десерт...

Кога приготвуваме колачи и торти обично се придржуваме до пишаниот рецепт. Но, некојпат не ни се допаѓа кремот со кој се филуваат, па би...

Најбрзиот ПОСЕН ЧОКОЛАДЕН КРЕМ на светот од само две состојки за...

I РЕЦЕПТ - Најбрзиот чоколаден крем на светот само од две состојки (Посно) за торти и колачи. Како што и самиот наслов говори, многу...

Најдобриот путер крем за украсување торти и колачи се прави за...

Сите ги сакаат тортите и колачите кои се богати со крем, ама не каков било крем, туку домашен крем. Најубавите вкусни кремови орано се...

Најбрзиот чоколаден крем на светот од само две состојки (Посно) за...

I РЕЦЕПТ - Најбрзиот чоколаден крем на светот само од две состојки (Посно) за торти и колачи. Како што и самиот наслов говори, многу...

Оригинален рецепт на кој му нема рамен: крем за кремпита

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ ЗА КРЕМ: 6 јајца 1 ванилин шеќер 10 лажици шеќер 6 лажици брашно 1 литар млеко 2 лажици густин 1 шлаг кесичка или 200 мл слатка павлака КРЕМ ЗА ВИСОКА...

Рафаело колач толку добар што веднаш се изеде

Потребни состојки: 5 белки 150 г шеќер 2 лажици брашно 150 г кокосово брашно За чоколаден прелив: 150 г чоколадо 150 мл слатка павлака За фил: 500 мл млеко 5 жолчки 1 пудинг од ванила 2...

Некогаш одамна беше екстра популарен, но веќе долго е заборавен –...

Некогаш беше многу популарен и омилен, а веќе долго време е заборавен. Не само што не сум го направила цела вечност, туку и не...

ЧОКОЛАДЕН ДЕСЕРТ ЗА 10 МИНУТИ – успева секојпат!

Малкумина можат да одолеат на ваков убаво сервиран десерт во чаша, поубав од слаткарница. Пробајте го овој рецепт за домашно, чоколадно парфе. Потребни состојки: 5 јајца 200 г...

ВРВНО ЗАДОВОЛСТВО: од обични состојки добиваш колач за врвно задоволство

Потребни состојки: 6 жолчки 250 г шеќер 3 лажици вода 1 шолја за кафе масло 100 г брашно 2 лажици густин 1 прашок за печиво 2 лажици какао 6 белки за снег 500 мл...

Ова е колач на сите колачи! Кремаст, овошен и сочен

Не можете да останете рамнодушни на овој колач. Потребни состојки: 8 белки, 70 г шеќер, 150 г мелен мак, 50 г кокос, 50 г мелени бадеми, 1 лажица (15 г) пченкарен...