Дома Тагови кондензирано млеко

Таг: кондензирано млеко

Лесен и многу вкусен десерт подготвен во блендер – кремаст, се...

Лесен и многу вкусен десерт подготвен во блендер - кремаст, се топи во уста!Се подготвува од само неколку состојки, за неколку минутки. Единствено што...

СЛАТКИ ПОГАЧИЦИ: Потребни ви се само 4 состојки – неверојатно кремаст...

За овој италијански десерт потребни ви се само четири состојки, а добивате слатки погачици со неверојатно кремаст фил и вкусна крцкава коричка. Потребно е...

Највкусниот домашен сладолед за 5 минути

Засладете се со превкусен домашен сладолед. Овој десерт е најдоброто освежување кога ќе дојдат жештините, а може да се направи во милион различни вкусови....

САМО ТРИ СОСТОЈКИ – ДЕСЕРТ ЗА 5 МИНУТИ: Најпопуларниот десерт оваа...

Од само три главни состојки пригответе многу вкусен и освежителен десерт кој ќе го обожавате не само оваа пролет, туку и во летото што...

НЕОБИЧНА ТОРТА СО ОБЛАНДИ: Се приготвува за 5 минути, вкусна и...

Тортите и колачите чие приготвување не бара вклучување на шпоретот, се одлични за летниот период кога не сакаме многу време да престојуваме во кујна....

Едноставна чоколадна торта која е мека и се топи во уста,...

Многу едноставна подготовка а таков раскошен резултат. Оваа торта можете да ја подготв увате за родендени и други празнични прославување, но бидејќи е едноствна...

КОЛАЧИ СО КОКОС БЕЗ ПЕЧЕЊЕ – 3 СОСТОЈКИ: Готови се за...

Доколку сте љубители на кокосот и баунти чоколатцата, тогаш сигурно ќе ги обожавате овие домашно приготвени колачи кои се прават за помалку од 10...

Згответе обично млеко со шеќер и ќе добиете превкусно кондензирано млеко...

Фото и рецепт на Снежана Годинич – Домашно кондензирано млеко. За овој рецепт потребно е млекото да биде полномасно со најмалку 2.8% млечни масти. Може...

Кондензирано млеко кое се приготвува за 5 минути, а по вкус...

Колкупати ви се случило да сакате да направите некој рецепт, но кога ќе започнете да ги читате состојките, меѓу нив ќе наидете “кондензирано млеко”...

Нема да ви се верува: фантастичен колач од 2 состојки, готов...

Потребни состојки: 570 г рендано чоколадо по желба 120 млкондензирано млеко (1 конзерва) По желба: ореви, бадеми... Постапка: Ставете го чоколадото и кондензираното млеко во сад, па потоа во...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"