Дома Тагови компот

Таг: компот

Ако имате игла и сливи направете здрав напиток за зима: Цел...

Компотот е омилен напиток во летото, бидејќи освежува ако се пие ладен, но и во текот на студениот период, ако се пие топол, затоа...

КОМПОТ ОД ЦРЕШИ СО ЦРНО ВИНО: Бев скептична, ама откаго го...

Кога пред некој ден го прочитав овој рецепт за компот од цреши во еден стар готвач за јадења со овошје, да бидам искрена, малку...

ТРОПСКИ МИКС: Домашен компот со кој ќе се сладите цело лето...

Ова е толку многу добро, најпрво за око, а потоа кога ќе го вкусите компотот... нешто феноменално и неодоливо. Одлична комбинација од овошје и...

Природна помош на здравјето: Зошто е добро да се пие компот?

Компотот е многу драг напиток во текот на студениот период, бидејќи загрева, закрепнува и има одличен овошен вкус кој потсетува на летото. Секако, компотот...

Компот од сливи, лесен рецепт, ќе ви се најде кога ќе...

Компотот од сливи почнав да го правам повеќе како лек отколку како десерт, зошто секогаш кога имам проблем со цревата, ќе си отворам една...

Рецепт за компот од разно овошје без конзерванси! Вака ме научи...

Овој рецепт ми го покажа сосетката Боса, па нејзиниот рецепт го применувам веќе со години, користам разно овошје и досега немало промашување. Потребни состојки: 1 кг...